İletişim Bilgileri  

 
Telefon ve e-posta Desteği
Bildiri özeti nedir?
Bildiri özeti nasıl hazırlanır?
Bildiri özeti örnekleri
Kabul mektubu örnekleri
Ana Sayfaya Dönüş
 

Online Makale: PubMed'e İlişkin Verilen Hizmetler


PubMed'e İlişkin Verilen Hizmetler

 
MEDLINE® (Medical Literature Analysis and Retrieval System Online), tıp alanında yaklaşık 13 milyon dergi makalesi içeren, NLM'in birincil bibliyografik veri tabanıdır.

MEDLINE® ve diğer bilimsel dergilerin 1950'lere kadar uzanan 16 milyonun üzerinde biyomedikal makalesini içeren PubMed®, Birleşik Devletler Ulusal Tıp Kütüphanesi (U.S. National Library of Medicine® - NLM) 'nin bir servisidir. Geniş bir arama olanağı da sunan PubMed, makale özetlerinin yanı sıra tam metinlere bağlantılar ve diğer bağlantılı kaynaklara da erişim imkanı verir.

Yılda üç kez toplanan kurum bünyesindeki  Literatür Seçimi Teknik Hakem Komitesi (Literature Selection Technical Review Committee - LSTRC), her buluşmada 140 civarında dergiyi değerlendirir. Oldukça katı kuralları bulunan seçim ile başvuruların ancak %25 ila %30'u kabul edilir. NLM indeksine kabul edilmek ise, hakemli bir bilimsel dergi için oldukça yüksek bir prestijin yanında, dergiye yapılan makale başvurularının da önemli ölçüde artması anlamını taşır.

PubMed başvuru öncesi ve -özellikle- kabulü sonrasında profesyonel bir firma ile çalışmak çok önemlidir. İndekse kabul edilen derginin devem eden her sayısının kuruma postalanması ve özel bir elektronik formatta da gönderilmesi gereklidir.

Verdiğimiz hizmetler arasında dergi makalelerinin bu formatta PubMed'e gönderilmesi, yayınlanan sayıların tam metinlerine bağlantıların sağlanması da yer almaktadır.
 

Dergi Sayılarının Elektronik Olarak Gönderilmesi

PubMed'de indekslenen dergilerin başlık, orijinal başlık, yazar ve kurumlar ile özetlerinin her yayım sonrası kuruma has XML formatı ile özel bir hesaba gönderilmesi gereklidir. PubMed'e var olan hesabımız sayesinde gereken bu elektronik dokümanı zamanında ve hatasız olarak gönderiyoruz. Bu nedenle herhangi bir şekilde hesap açtırmak, en küçük bir hatanın bile çok zor telafi edilebildiği bu dokümanlarla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Ülkemizde PubMed indeksinde yer alan Ulusal Travma Dergisi, Ağrı Dergisi ve Tüberkülos ve Toraks Dergisine ait sayılar, düzenli olarak tarafımızdan gönderilmektedir.
 


Tam Metinlerin Yayınlanması

PubMed'de ücretsiz veya ücretli olarak tam metinlerinize bağlantı verdirebilmek mümkündür. Bu, makalelerinize ulaşımı çok daha kolay hale getireceğinden site edilme oranını artırmaktadır. Bu olanağı sağlayan PubMed'in LinkOut servisi, bu işlem için gene özel bir elektronik dosyaya ve onaylı tam metin sağlayıcısına ihtiyaç duymaktadır. LinkOut servisi ile tam entegre çalışan LookUs® - JournalAgent™, PubMed'in onaylı LinkOut sağlayıcıları arasındadır [bkz. Tam Liste].

Talebinizden sonra aynı iş günü içerisinde çalışma tamamlanır ve gerekli dosyalar PubMed'deki hesabımıza gönderilir. Standart işlem süresi olan 48 saat sonra da tam metinleriniz PubMed'de yayınlanmaya başlar.

 

 

 
 

Online Kongre Hizmetleri
Kongre Web Sitesi
Bildiri Özeti Toplama ve Değerlendirme
Online Kayıt ve Konaklama
Elektronik Poster (e-poster)
Video Podcast, WebCast
Bilimsel Program Düzenleyici
Bildiri Özeti ve Tam Metin CD'leri
 

Online Kurumsal Hizmetler
Dernekler İçin Web Siteleri
Hakemli Dergiler İçin Online Makale Toplama
   ve Değerlendirme

Uluslararası Dizin Danışmanlığı
PubMed®, LinkOut® Hizmetleri
Online Çalışma Grupları
 

Referans
Çalıştığımız Online Hakemli Dergiler
Destek Verdiğimiz Kongreler
Yazarlar İçin Teknik Bilgiler

İletişim
Bize Ulaşın
LookUs

 
 
1999 - 2019 © LookUs Scientific

Bu sitede sözü edilen uygulamalara ait teknoloji, uygulama metodu, ekran görünüşleri; ticari marka, ticari görünüm, kanun dışı rekabet ve başka kanunlarca; yerel ve uluslararası copyright düzenlemeleri ile korunmuştur. Site üzerindeki herhangi bir metin ve imaj LookUs Bilişim Hizmetleri Ltd.'nin açık ve net izni olmadan kopyalanamaz veya dağıtılamaz.
Metinler ve şekiller içinde geçen gerçek şirket ve ürün adları, ilgili firmaların ticari markaları olabilir.