İletişim Bilgileri  

 
Telefon ve e-posta Desteği
Bildiri özeti nedir?
Bildiri özeti nasıl hazırlanır?
Bildiri özeti örnekleri
Kabul mektubu örnekleri
Ana Sayfaya Dönüş
 

Online Çalışma Grupları Uygulaması WGAgent

Online Çalışma Grupları Uygulaması

Ülkemizde hastanelerde çalışan hekimlerin günlük kamusal görevleri oldukça yoğundur. Bilimsel çalışmalar için belli bir mekan ve saatte toplantılar düzenlemek ve bunlara katılım sağlamak oldukça güç olmakta, birçok görevin aksamasına neden olmaktadır.

Bu Türkiye gerçeğinden hareketle CoMBAT projesi, web tabanlı olarak düzenlenmiştir. Yazılım, kayıt ve bildirimler online sistem üzerinde gerçekleşmektedir. Böylece nitelikli bilimsel çalışmalar için zaman ve mekandan bağımsız bir çalışma olanağı sağlanmış olacaktır. Bu metod ayrıca, çalışmada elde edilecek verilerin; konuyla ilgilenen araştırmacılara tam şeffaflıkla ve son derece hızlı (verilerin elde edilmesi ile eş zamanlı) olarak iletilmesini de sağlayacaktır.

WGAgent - CoMBAT giriş ekranında çalışma konularını görebilir, ilgili çalışma grubuna başvurunuzu online olarak gerçekleştirebilirsiniz.
 

Projenin Getireceği Yenilikler Nelerdir?

Bir bilimsel çalışma “ilk kez”; hipotezin kurulmasından, sonuçların elde edilmesi ve hatta makalenin yazılmasına kadar, konuyla ilgilenen tüm insanlar tarafından, eş zamanlı olarak ve tam şeffaflıkla izlenmiş olacaktır.

Bu metod, aynı zamanda günümüz bilim dünyasında sayıları oldukça artan “bilim sahtekarlıkları”na karşı oldukça ciddi bir güvence sağlamış olacaktır. Gerekirse, bu yeni ve farklı çalışma yöntemi; makalenin gönderilmesinin planlandığı dergilerin editörlerine de önceden bildirilerek çalışma sürecini web sayfasından on-line olarak izlemeleri de sağlar.

Sistem Nasıl İşler?

Kullanıcı yazar (sisteme) giriş yapar ve çalışma gruplarını görüntüler. Burada grup yöneticisinin çalışma grubu hakkında verdiği açıklayıcı bilgilere ve grubun diğer çalışanlarına göz atabilir. Eğer kullanıcı bu gruba başvuru yapmak istiyor, ya da üyesi olduğu çalışma grubunda işlem yapmak istiyor ise kullanıcı adı ve parolası ile giriş yapmak zorundadır. CoMBAT’da kullanıcı hesabı oluşturmak oldukça basittir.

Grup yöneticisi birden fazla çalışma grubunun moderatörlüğünü yapabilir. Temel olarak gruba başvuru yapan çalışmacıların seçimi, grup araştırmacılarının gönderdiği mesajların kabulü grup yöneticisi tarafından yapılır.

 

 

 
 

Online Kongre Hizmetleri
Kongre Web Sitesi
Bildiri Özeti Toplama ve Değerlendirme
Online Kayıt ve Konaklama
Elektronik Poster (e-poster)
Video Podcast, WebCast
Bilimsel Program Düzenleyici
Bildiri Özeti ve Tam Metin CD'leri
 

Online Kurumsal Hizmetler
Dernekler İçin Web Siteleri
Hakemli Dergiler İçin Online Makale Toplama
   ve Değerlendirme

Uluslararası Dizin Danışmanlığı
PubMed®, LinkOut® Hizmetleri
Online Çalışma Grupları
 

Referans
Çalıştığımız Online Hakemli Dergiler
Destek Verdiğimiz Kongreler
Yazarlar İçin Teknik Bilgiler

İletişim
Bize Ulaşın
LookUs

 
 
1999 - 2019 © LookUs Scientific

Bu sitede sözü edilen uygulamalara ait teknoloji, uygulama metodu, ekran görünüşleri; ticari marka, ticari görünüm, kanun dışı rekabet ve başka kanunlarca; yerel ve uluslararası copyright düzenlemeleri ile korunmuştur. Site üzerindeki herhangi bir metin ve imaj LookUs Bilişim Hizmetleri Ltd.'nin açık ve net izni olmadan kopyalanamaz veya dağıtılamaz.
Metinler ve şekiller içinde geçen gerçek şirket ve ürün adları, ilgili firmaların ticari markaları olabilir.